Edelweiss Lessons
ПН-ПТ: 11.00 - 20:00

Шкільна освіта в Німеччині

(21.02.2022)

Зазвичай в 6 років діти повинні йти до школи. Як і в Україні відвідування школи в Німеччині є обов’язковим.  Більшість німецьких шкіл перебувають під контролем держави, і шкільна освіта безкоштовна. 

Крім того, існують приватні та міжнародні школи, які мають свою плату. Діти не завжди мають однакову навчальну програму в кожній країні або регіоні, і підручники також можуть відрізнятися. 

Також є різні типи шкіл. 

Загалом німецька шкільна система структурована таким чином:

Початкова школа

  • В 6 років саме сюди відправляються діти, де вчаться перші чотири класи. 

  • Лише в Берліні та Бранденбурзі початкова школа триває до шостого класу. 
  • Після закінчення початкової школи ви та вчителі вашої дитини вирішуватимете, яку середню школу відвідуватиме ваша дитина, враховуючи успішність вашої дитини.

 Середні школи є декількох типів:

  • Hauptschule (середня загальноосвітня школа з 5 по 9 або 10 класи)
  • Realschule (більш практична середня школа для 5-10 класів)
  • Гімназія (більш академічна середня школа для 5-12 або 13 класів)
  • Gesamtschule (загальноосвітня школа для 5-12 або 13 класів)
  • Hauptschule і Realschule: Молоді люди, які успішно закінчили Hauptschule або Realschule, мають право на професійне навчання.

Якщо учні вчаться в гімназії, після закінчення  12 або 13 класів учні складають іспити, відомі як Abitur, і в разі успішного закінчення середньої школи отримують атестат про поглиблену середню освіту.

Гімназія — єдиний тип середньої школи, який готує учнів до університету.

 З 5-го по 12-й і 13-й класи діти отримують найкращу  форму навчання.  Вони вивчають математику, історію, кілька іноземних мов, художній дизайн, інформатику та інші різні дисципліни.

 Після закінчення навчання кожен студент отримує диплом під назвою «Abitur».  Кожен випускник має право навчатися в будь-якому університеті.

Як правило, ви самі вільні вирішувати, яку школу має навчати ваша дитина.  Тому варто оглянути кілька шкіл.

Однією з ознак хорошої школи є те, що вона не тільки забезпечує високоякісне навчання, але й пропонує позакласні заходи, а це дуже важливо для розвитку вашої дитини. Це допомагає знайти покликання, хобі, познайомитись з іншими людьми.

Хороша школа також заохочує до участі батьків. 

Крім того, щоб з’ясувати, чи є у школі місце для вашої дитини, варто також запитати про позакласні варіанти. 

Якщо ваші діти ще не володіють німецькою мовою, переконайтеся, що школа пропонує уроки німецької мови, які зазвичай називають Deutsch als Zweitsprache (німецька мова як іноземна).  Тут вчителі подбають, щоб ваша дитина розуміла уроки та могла йти в ногу з навчальною програмою.

Instagram
Instagram

Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте згоду на роботу з цими файлами. Політика конфіденційності.